Oficjalna strona drużyny Basketball Polonia Świdnica

Pierwsze zwycięstwo na wyjeździe!

   W piątek 14.12.2018 drużyna IgnerHome Polonia Świdnica podjęła walkę z MKS MazbudSzczawno-Zdrój. Pojedynek derbowy był ostatnim meczem pierwszej rundy III-ligowychrozgrywek. Mecz był brdzo istotny dla układu tabeli, ponieważ oba zespoły posiadałyidentyczny bilans 6 zwycięstw i 6 porażek.

   Sytuacja ta powodowała, że od początku na parkiecie było widać walkę i wielkie zaangażowanie. Każdy, nawet najmniejszy błąd, mógł przynieść fatalne skutki. Doskonale wiedziały o tym oba zespoły! Do końca trzeciej kwarty spotkania minimalną przewagę oscylującą wokół 5 pkt posiadał zespół z Uzdrowiska, jednak zawodnicy IgnerHome Polonii niesieni dopingiem swoich kibiców, przechylili rywalizację na swoją korzyść w ostatnim fragmencie spotkania wygrywając ostatecznie 89:83. Kibice Polonii wspólnie z zaprzyjaźnionymi fanami Górnika Wałbrzych zdominowali całkowicie trybyny hali w Szczawnie – Zdroju. Czasami trudno było zorientować się kto w tym spotkaniu jest gospodarzem… Zielone barwy i motywujące krzyki dobiegające z trybun rozgrzewały sercei wzbudzały wolę walki zawodników.

Dzięki zwycięstwu nasza drużyna przesunęła się na 5. miejsce w tabeli.MKS Mazbud Basket Szczawno-Zdrój (6-7) – IgnerHome Polonia Świdnica (7-6) 83:89 (45:40)

MKS: Myślak 34, Kołodziej 9, Pawlikowski 8, Grabka 8, Stochmiałek 6, Sulikowski 5, Antkowiak1, Rejek0.
Polonia: Kaczuga 16, Kłyż 12, Makarczuk 12, Otręba 10, Sieńko 10, Słobodzian 8,Kołaczyński 8, Szymański 7, Chodor 4, Kaczmarczyk 2, Okraszewski 0.

Z niecierpliwością oczekujemy na kolejny mecz naszego zespołu, który odbędzie się w Świdnicy – 23.12.2018 o godzinie 17.00 w Hali Zawiszów. Rywalem będzie zajmujący 3.miejsce w tabeli zespół Team – Plast KK Oleśnica.