Oficjalna strona drużyny Domino Polonia Świdnica

Ćwierćfinał Pucharu Polski

R8 BASKET AZS POLITECHNIKA KRAKÓW ZA SILNA DLA ŚWIDNICZAN

Fenomenalna skuteczność, dynamika gry i przewaga fizyczna to atuty, jakie drużyna z Krakowa zaprezentowała dziś przed świdnicką publicznością. Pomimo dużej przewagi rywalizacja przebiegała kosz za kosz.
PIerwsze minuty meczu to popis strzeleckich umiejętności koszykarzy R8, którzy niemalże wszystkie punkty zdobyli rzutami za trzy punkty. Na to zagranie świdniczanie odpowiedzieli bardzo odważnie, nie okazując ani cienia respektu. Tym sposobem pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 20:42.

W zespole franc Gardiner Polonia Świdnica strzeleckimi umiejętnościami popisywali się Andrzej Słobodzian [23 pkt.] Damian Sieńko [12 pkt.] oraz Mateusz Soboń [11 pkt.].

Kolejne odsłony meczu przebiegały pod dyktando pierwszoligowego faworyta. Przy czym świdniczanie grając odważnie gonili wynik, zachwycając publiczność skutecznością, zaangażowaniem i walką o każdą piłkę.

Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 80:113 i to goście zagrają w półfinale Pucharu Polski.

Punkty dla Franc Gardiner Polonii Świdnica zdobyli: Victor Barea [10], Artur Pełka [7], Jakub Kołodziej [7], Kacper Hałdaś [6], Lucjan Okraszewski [2], Kamil Ozga [2]

Na kolejny mecz zapraszamy już 3 grudnia o godz. 17:00. Rywalem świdnickich koszykarzy będzie drużyna MKS Mazbud Basket Szczawno – Zdrój. Oprócz sportowych emocji na kibiców będą czekały mikołajkowe prezenty, konkursy oraz pokazy. Zapraszamy!!