Oficjalna strona drużyny Domino Polonia Świdnica

Lider za silny dla Polonii

Pomimo walecznej postawy oraz bardzo dobrej gry w drugiej połowie, lider III ligi – Chromik Żary okazał się za silny dla koszykarzy Franc Gardiner Polonii Świdnica.

Spotkanie w hali na Zawiszowie zaczęło się od agresywnej gry w obronie gości. Zawodnicy z Żar grając wysokim presingiem na całym boisku szybko doprowadzili do kilku punktowej przewagi. Odpowiedzią na to były dwie udane akcje świdniczan oraz celny rzut za trzy punkty Andrzeja Słobodziana, co po kilku minutach ustaliło wynik 7:19. Druga odsłona to już spokojniejsza gra Polonii i próba odrabiania strat. Na przerwę obie grużyny schodziły jednak z wynikiem 33:49.

Druga połowa zdecydowanie lepsza

Tradycyjnie już druga połowa, to zdecydowanie lepsza gra świdnickich koszykarzy, którzy w III i IV kwarcie zdobyli tylko o jeden punkt mniej od gości. Taki wynik to w głównej mierze zasługa odważniejsze gry całego zespołu oraz dobrej dyspozycji strzeleckiej Jakuba Kołodzieja, Mateusza Sobonia oraz Andrzeja Słobodziana.

Pomimo ostatecznej przegranej 69:86 świdnicka drużyna zaprezentowała się bardzo dobrze. NIe udało się sprawić niespodzianki, ale należy pamiętać, że Chromik Żary to obecnie zdecydowanie najlepsza drużyna III ligi mężczyzn.

Świdniccy koszykarze już w najbliższą sobotę [3 lutego] będą mieli okazję powalczyć o kolejne zwycięstwo w meczu wyjazdowym z Chrobrym XXI Kłodzko. Serdecznie Zapraszamy!