Oficjalna strona drużyny Domino Polonia Świdnica

Lider za silny

Niestety nie udało się sprawić niespodzianki na parkiecie niekwestionowanego faworyta III ligi, drużyny Chromik Żary. Mimo porażki, koszykarze Franc Gardiner Polonia Świdnica przetestowali kilka rozwiązań taktycznych, co w kolejnych meczach powinno przynieść pozytywne efekty.

Już w ubiegłym sezonie Chromik Żary był drużyną poza zasięgiem rywali z III Ligi. Obecnie zespół ten prezentuje poziom wyższej ligi co było widać na boisku od pierwszych minut. Świdniccy koszykarze starali się nawiązać walkę z silniejszym rywalem i fragmentami spotkanie miało wyrównany przebieg. Jednak gospodarze prowadzeni przez, mającego za sobą grę w ekstraklasie, Dariusza Kalinowskiego systematycznie powiększali swoją przewagę.

Koszykarze Franc Gardiner Polonia Świdnica rozegrali bardzo dobrą drugą kwartę, gdzie po rewelacyjnej obronie wypracowali wiele dogodnych pozycji rzutowych zakończonych zdobyciem punktów. W drugiej połowie spotkania trener Mieczysław Młynarski wykorzystał całą swoją rotację, dzięki czemu wszyscy zawodnicy mieli okazję zagrać większą liczbę minut co na pewno przyniesie pozytywny efekt w kolejnych spotkaniach.

Mecz zakończył się zwycięstwem drużyny z Żar wynikiem 93-54. Duże słowa uznania należą się organizatorom spotkania za rewelacyjne przygotowanie meczu i oprawę.