Oficjalna strona drużyny Basketball Polonia Świdnica

Mikołajkowy triumf Polonii!

   W niedzielę nasi koszykarze IgnerHome Polonia Świdnica zmierzyli się z zespołem SMK Lubin, całkowicie ich rozgramiając (88:34). Całemu wydarzeniu dopisywała świąteczna atmosfera, różne konkursy oraz uwielbiany przez dzieci, Święty Mikołaj. Nie tylko wyraźnie pokonaliśmy przyjezdny zespół, ale również utrzymaliśmy status niepokonanych na własnym boisku, co pozwala nam nazywać nasz parkiet niezdobytą “twierdzą” w tym sezonie.

   Górą od początku spotkania byli nasi zawodnicy. Nie było mowy o słabszych momentach, czy zawahaniu. Mecz przebiegał gładko i pomyślnie. Duża przewaga punktowa ukazała się w pierwszej połowie meczu (55:28). Pozwoliło to w późniejszych etapach rozgrywki, po równo wykazać się nawet rzadziej widywanym na boisku graczom. Na uwagę zasługuje znakomita gra w obronie. Świetne ustawienie oraz komunikacja spowodowały, że każda ofensywna akcja rywali była wyczerpująca i rzadko skuteczna.

   Kibice z pewnością nie mogli narzekać na nudę całego wydarzenia. Każde przerwy w spotkaniu, były wypełniane niesamowitymi atrakcjami i konkursami przygotowanymi przez naszych sponsorów. Stałym elementem w hali osiedla Zawiszów jest rzut z połowy o piekarnik. Świątecznej aparycji towarzyszył Mikołaj wraz ze swoimi pomocnikami, w postaci zawodników Polonii, którzy po drugiej kwarcie udali się na trybuny, aby wręczyć prezenty. Aktywnie rozdawane słodkości pozwoliły jeszcze bardziej poczuć nadchodzące wielkimi krokami święta.

Już w piątek (14.12.2018) o godzinie 18:30 w meczu wyjazdowym podejmiemy walkę z MKS Basket Szczawno Zdrój.
A oto poszczególne zdobycze punktowe naszych zawodników: Łukasz Makarczuk 19, Michał Kaczuga 16, Damian Sieńko 12, Maksymilian Otręba 11, Grzegorz Kaczmarczyk 6, Andrzej Słobodzian 5, Maciej Szymański 5, Tomasz Biernat 4, Adrian Chodor 4, Kamil Ozga 4, Mateusz Stankiewicz 2, Lucjan Okraszewski 0.