Oficjalna strona drużyny Domino Polonia Świdnica

Przegrana z Orłem Ziębice

Pierwszy raz w tym sezonie musimy uznać wyższość rywali.
Przegrywamy wyjazdowe spotkanie z drużyną ZZKK Orzeł Ziębice 67:62
Mimo braku trzech podstawowych zawodników postawiliśmy twarde warunki gospodarzom na ich własnej sali.
Wyrównana pierwsza kwarta zakończyła się przewagą jedynie 4 punktów rywali natomiast w drugiej części meczu odrabiając stratę wyszliśmy na prowadzenie jednym punktem z wynikiem 3️⃣4️⃣:3️⃣5️⃣
W trzeciej kwarcie obie drużyny postawiły na twardą obronę nie pozwalając na zdobywanie łatwych punktów, zakończyła się remisem 11:11 co dał nam dalsze prowadzenie jednym oczkiem przed ostatnią częścią spotkania.
Niestety w czwartej kwarcie rywale poprawili swoją grę w ataku zdobywając 22 punkty i to właśnie oni zwyciężyli w tym spotkaniu.
Końcowy wynik to 67:62.
Na uwagę zasługuje na pewno debiut Kacpra Kałużyńskiego, który w swoim pierwszym ligowym spotkaniu zdobywa 11 punktów(1x 3). Najwięcej punktów dla naszej drużyny zdobył Tomasz Kosmala – 17.
Punktowali dla Polonii:
Tomasz Kosmala 17, Mateusz Soboń 13(2x 3), Andrzej Słobodzian 11, Kacper Kałużyński 11(1x 3), Kacper Rejek 10.