Oficjalna strona drużyny Domino Polonia Świdnica

Wciąż niepokonani na własnym parkiecie

Dość nietypowo, bo w środę 28 listopada, Nasz zespół zmierzył się z drużyną ZZKK Orzeł Ziębice. Środek tygodnia nie przeszkodził w wieczornym, emocjonującym spędzeniu czasu, wiernym kibicom, którzy zgromadzili się na trybunach hali osiedla Zawiszów.

Spotkanie na początku dość niepozorne. Wymiany punktów po obu stronach. Pierwsza kwarta nie przebiegła zbytnio po myśli Naszych zawodników, co rywale potrafili wykorzystać, kończąc pierwszą ćwiartkę meczu z 5 punktową przewagą (19:24). W dalszym ciągu spotkania na boisku zaszło kilka istotnych zmian po Naszej stronie. W oczy rzucała się koncentracja graczy, którzy wiedzieli, że wynik tej rozgrywki mocno odzwierciedli się na tabelach III ligi.

Wraz z upływem czasu na parkiecie, zarówno kibice jak i zawodnicy nie byli w stanie ocenić końcowego wyniku spotkania. Morale Naszym sportowcom zdecydowanie dodał Bartosz Kłyż, wykonując efektywny wsad. Trenerzy obu zespołów nie obawiali się wykorzystywać ilości dostępnych przerw taktycznych w grze. W tak zaciętym spotkaniu nie było miejsca na błędy i zdobywanie pewnych punktów okazało się być priorytetem.Zimną krwią wykazał się Maksymilian Otręba. To właśnie On przechylił szalę zwycięstwa na Naszą stronę zdobywając ostatnie, kluczowe, punkty. Na uwagę zasługuje również Łukasz Makarczuk, który popisał się imponującą skutecznością (29 pkt). Spotkanie zwyciężamy, z wynikiem 87:85.

Otręba 11, Szymański 2, Biernat 3, Słobodzian 2, Kołaczyński 15, Makarczuk 29, Kaczmarczyk 0, Chodor, 9, Kłyż 5, Soboń 0, Sieńko 11, Okraszewski 0