Oficjalna strona drużyny Domino Polonia Świdnica

Wygrana w derbach!

Sobotnie derby z MKS Basket Szczawno-Zdrój kończą się wynikiem 58:71 dla nas i tym samym dopisujemy trzecie zwycięstwo do naszego konta w tym sezonie.
Pierwsze punkty padły łupem gospodarzy jednak późniejsze minuty spotkania to nasza zorganizowana gra w ataku, dzięki której zdobywamy 21 oczek przy 16 gospodarzy.
W następnej odsłonie tempo trochę zmalało, wkradł się lekki brak skuteczności i nerwowość w rozgrywanych akcjach, co skrzętnie wykorzystali gospodarze. Na przerwę jednak schodziliśmy wciąż na prowadzeniu 34 do 32.
Trzecia kwarta to zdecydowanie lepsza obrona naszej drużyny, która pozwoliła gospodarzom na zdobycie tylko 6 punktów na przestrzeni 10 minut przy naszych 19 oczkach w ataku i zdecydowanym wyjściu na prowadzenie przed ostatnią odsłoną, w której obie drużyny grały punkt za punkt.
Wypracowana przewaga z poprzednich części pozwoliła nam na cenną wygraną i tym samym do następnego spotkania przystąpimy z dodatnim bilansem.
Dla Polonii punktowali:
Tomasz Kosmala 14, Damian Sieńko 13(1x 3), Grzegorz Kaczmarczyk 12, Wojciech Kostek 10(2x 3), Mateusz Soboń 7, Tomasz Biernat 5(1x 3), Piotr Cisek 4, Andrzej Słobodzian 3(1x 3), Damian Liuras 3(1x 3)
Następne spotkanie rozegramy dopiero 7 listopada, a do Świdnicy przyjedzie drużyna KKS Siechnice, która w tym sezonie jeszcze nie przegrała spotkania🏀