Oficjalna strona drużyny Domino Polonia Świdnica

Emocje na zakończenie sezonu

Zaciętą rywalizacją z zespołem WSTK Wschowa zakończył się sezon dla koszykarzy Franc Gardiner Polonii Świdnica. Pomimo dużego zaangażowania świdniczan niedzielne spotkanie wygrała drużyna gości 70:80.

Ostatni w tym sezonie mecz bardzo dobrze rozpoczął się dla naszego zespołu – konsekwentna gra w obronie i odważne ataki zaowocowały prowadzeniem świdniczan. Na uwagę zasługiwała równa gra całego zespołu.

Z czasem jednak to goście nabierali większego tempa i dzięki doskonałej skuteczności w rzutach za trzy punkty zdołali odrobić straty i na przerwę drużyny schodziły z 2 punktową przewagą Polonii.

Druga połowa spotkania to konsekwentne budowanie przewagi przez drużynę ze Wschowy, która ma już zapewniony udział w barażach o grę w II Lidze, oraz pojedyńcze zrywy naszych zawodników. Ostatecznie WSTK Wschowa wygrywa spotkanie różnicą 10 punktów.

Pomimo przegranej widowisku tradycyjnie już towarzyszyła niesamowita atmosfera na trybunach i gorący doping świdniczan. Wśród obecnych na trybunach była rodzina, która w tym roku otrzymała pomoc od zespołu w ramach akcji „Szlachetna paczka”.
Podczas spotkania najmłodsi koszykarze otrzymali koszulki oraz koszykarskie upominki.