Oficjalna strona drużyny Domino Polonia Świdnica

Wyrównana walka

W bardzo wyrównanym meczu Prakto Polonia Świdnica przegrała 4 punktami z MKS Promet Basket Szczawno Zdrój. Walka była zacięta, po pierwszej połowie przewaga gości wynosiła zaledwie 1 punkt (38:39), podobnie jak na półtora minuty przed końcem meczu (61:62). Niewiele zabrakło, by pokonać szczawieńską drużynę, która – mimo, iż jest w tym sezonie debiutantem w III lidze, podobnie jak świdniczanie – posiada w swoim składzie wielu zawodników doświadczonych na ligowych parkietach.

W drużynie Prakto Polonia Świdnica najlepszy okazał się Andrzej Słobodzian, zdobywając aż 28 punktów, w tym trafiając cztery rzuty za 3 punkty. Nie da się ukryć, że był on w meczu motorem napędowym całej drużyny. 10 punktów zdobył Przemysław Olszewski, a 8 pkt Mateusz Soboń. Wśród gości najlepsi okazali się Andrzej Stochmiałek, zdobywając 15 punktów oraz Bartłomiej Józefowicz z bilansem 13 punktów, niegdyś zawodnicy pierwszoligowego Górnika Wałbrzych. 11 punktów zdobył dla gości Marcin Ciuruś.

Na trybunach ponownie zasiadł komplet kibiców, którzy głośnym dopingiem zagrzewali świdniczan do gry. Kolejny raz mieli oni  również szansę powalczyć o zmywarkę firmy Eletrolux podczas konkursu rzutów z połowy, ale i tym razem się nie udało. W trakcie kolejnych spotkań wciąż będzie okazja, aby zgarnać nagrodę główną.

Za tydzień świdniczanie zagrają na wyjeździe z SMK Lubinem, z którym wygrali w przedsezonowym sparingu. Stowarzyszenie Basket Świdnica specjalnie dla kibiców Prakto Polonia Świdnica zorganizowało wyjazd na mecz. Koszt tylko 30 zł, a zapisy na maila:  [email protected]. Ilość miejsc ograniczona. Natomiast do Świdnicy koszykówka zawita ponownie już 29.10 w sobotę o godzinie 15:00, tradycyjnie na Zawiszowie. Świdniczanie podejmować będą rezerwy Turowa Zgorzelec, w których występuje m.in. Michał Lichnowski, mający za sobą debiut w Tauron Basket Lidze.